30.6.2021

Ta naše hospůdka česká, ta je tak hezká!

Ta naše hospůdka česká, ta je tak hezká!… Tuto frázičku z písničky znají i malé děti! Aby ne, k českému národu od nepaměti hospody patří. Dalším známou postavičkou spojenou s hospodou je slavný voják Švejk, na jehož počest jsou také hospody u Švejka.
Nejdůležitější pro návštěvníky hospody je, aby byla pěkná, aby se v ní dobře cítili. Samozřejmě, že přívlastek „pěkná“ pro každého znamená něco jiného.
Někdo se cítí dobře v obyčejné, vkusně zařízené hospůdce a někdo dává přednost hospodě/ hodí se spíše název restaurace/ luxusní. A mezitím je velmi široká škála představ o pěkné hospodě.
Ať je hospoda jakákoliv, zásadně by měla být čistá. To dnes platí obzvlášť. A potom už je na názoru a nápadu, čím a jak kdo hospodu vyzdobí a vybaví. Doba a okolnosti trochu tlačí do tvoření interiérů a exteriérů v určitých dobových stylech, ale pěkná hospoda si zaslouží více ohledů a aspektů.
Je vhodné vytvořit a sladit prostředí s ohledem na umístění, architekturu, historii, smysl a důvod vzniku, související příběh, očekávanou klientelu a budoucí plány.
Když se to podaří vše citlivě vtisknout do prostředí hospody nebo restaurace, získá místo svého ducha a společně s dobrou energií návštěvníků vznikne právě ta pravá „pěkná hospoda“.
Takový duch a dobrá energie se nachází i v restauraci Měšťanský pivovar Polná, kde s vámi „posedí“ posel z minulosti-  Bohumil Hrabal, nebo jiní z pláten na stěnách.
Přejeme si, aby pro vás tato restaurace byla právě ta pravá „pěkná hospoda“, kam přijede vždy rádi.   O to se v Měšťanském pivovaře v Polné snažíme z celého srdce.      

REZERVACE

Měšťanský Pivovar Polná

V roce 2018, s novými vlastníky – manželi Pártlovými z Polné přišla nová budoucnost pivovaru. Pivovarský dvůr se otevřel veřejnosti a započala nová epocha dění v prostorách celého pivovaru. S tím přišly i odvážné plány a vizeo restauraci, penzionu, wellness i vaření piva. Ale to již ukáže čas, jak se to vydaří. Směle do toho přejme mnoho elánu a podařené události v pivovaru.

SLEDUJ NÁS

OTEVÍRACÍ DOBA

PONDĚLÍ
zavřeno

ÚTERÝ – ČTVRTEK
11:00 – 22:00

PÁTEK – SOBOTA
11:00 – 23:00

NEDĚLE
11:00 – 20:00

INFORMACE

MAJITEL A PROVOZOVATEL:
Ladislav Pártl

TELEFON:
+420 774 700 401

EMAIL:
lada@pivovarpolna.cz

REZERVACE MÍST V RESTAURACI:
+420 777 720 820

ADRESA

GPS SOUŘADNICE:
49°29’9.651″N, 15°43’10.188″E
Viktorinova 130, 588 13 Polná

turistické a jiné informace

Radnice města Polná

Zábava v okolí

Muzeum Polná

Zámek Polná

Farnost Polná

Turistické cíle

Zábava v Polné

2021 Všechna práva vyhrazena. Design by

Jiří Klíma

Napsat komentář